Warfama sprzedała Ursusa

PJ
opublikowano: 14-07-2011, 00:00

Spółka pozbyła się producenta ciągników. Nowy nabywca twierdzi, że na transakcji nieźle zarobi.

Spółka pozbyła się producenta ciągników. Nowy nabywca twierdzi, że na transakcji nieźle zarobi.

Pol-Mot Warfama w tym roku zaskakuje tempem działania. Zdążył już kupić od Bumaru spółkę Ursus, przekonać jej zarząd, by zgłosił wniosek o upadłość, a teraz sprzedać znanego producenta ciągników. Wczoraj Warfama poinformowała, że za jednego złotego (!) nabywcą 100 proc. udziałów w Ursusie została lubelska spółka Instytut Prawa Upadłościowego i Naprawczego (IPUNA). Korzyść dla Warfamy jest oczywista.

— Przejęliśmy spółkę z wszelkimi jej zobowiązaniami — mówi Jacek Siewielec, prezes spółki IPUNA

Podkreśla, że jeśli sąd ogłosi wniosek o upadłość Ursusa, jego spółka przeprowadzi proces jej likwidacji. Jeśli tak się nie stanie, postara się zaspokoić wierzytelności pracowników. A gdzie tu miejsce na zarobek?

— To nasza tajemnica handlowa. Mogę tylko powiedzieć, że da się na tym nieźle zarobić i planujemy zakupy kolejnych spółek znajdujących się w podobnej sytuacji co Ursus — podkreśla Jacek Siewielec.

Sama Warfama nie komentuje przyczyn zawarcia tej transakcji. Mariusz Lewandowski, rzecznik Warfamy, zapewnia tylko, że spółka nadal chce rozwijać markę Ursus. Andrzej Zarajczyk, prezes Pol-Mot Holding, głównego akcjonariusza Warfamy, wyjaśniał wcześniej, że produkcja zostanie przeniesiona do Lublina. Tu na terenach zakupionych od syndyka byłych zakładów Daewoo Motor Poland trwa już montaż ciągnika Pol-Mot H, opartego na konstrukcji tureckiej. Warfama montuje tam też chińsko-koreańskiego pickupa Grand Tiger.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy