Warimpex miał zysk w III kwartale

KZ, ISBnews
opublikowano: 28-11-2013, 09:06

Warimpex odnotował w III kwartale 675 tys. EUR zysku netto, przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej. Rok wcześniej firma miała 1 mln EUR straty.

Po trzech kwartałach strata sięga 5,81 mln EUR, wobec 732 tys. EUR straty rok wcześniej.

Zysk EBITDA w okresie I-III kw. 2013 r. wyniósł 10,07 mln euro wobec 9,32 mln euro zysku rok wcześniej, dzięki zamknięciu sprzedaży nieruchomości.

Zysk operacyjny wyniósł 7,08 mln euro wobec 5,69 mln euro zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 48,36 mln euro w I-III kw. 2013 r. wobec 54,27 mln euro rok wcześniej.

Wartość aktywów netto na jedną akcję spadła o 5 proc. do 3,1 EUR.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Warimpex oczekuje, że do końca roku zamknie jeszcze jedną transakcję sprzedaży nieruchomości. W ramach optymalizacji portfolio skupi się na rozbudowie swoich czterogwiazdkowych marek angelo i andel's, poinformował prezes spółki Franz Jurkowitsch.

„Kolejne transakcje sprzedażowe znajdują się na etapie negocjacji i jestem przekonany, że co najmniej jedną uda nam się zawrzeć jeszcze w tym roku" - powiedział Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.

W ciągu ostatnich miesięcy spółce udało się sfinalizować dwie kolejne transakcje w sektorze nieruchomości. Po pierwsze na początku kwartału sprawozdawczego sprzedała czeskiemu inwestorowi pięciogwiazdkowy hotel Palace w Pradze.

„Transakcja ta była dla nas ważnym strategicznie posunięciem w kierunku uporządkowania naszego portfela  w segmencie hoteli luksusowych. Aby optymalnie wykorzystać potencjał rynkowy, chcemy w przyszłości skoncentrować się na rozbudowie naszych czterogwiazdkowych marek angelo i andel's" – dodał prezes Warimpexu.

Po zamknięciu okresu sprawozdawczego i w osiem miesięcy po ukończeniu i otwarciu biurowca Le Palais Office w Warszawie, Warimpex poinformował w październiku o zakończeniu także tej transakcji sprzedaży.

„Realizując obiecujące projekty deweloperskie i przede wszystkim korzystając z ożywienia na rynku transakcyjnym wkroczyliśmy na dobrą drogę. Naszym celem w dalszym ciągu będzie umacnianie podstaw naszej działalności, poprawa portfolio, wzrost przepływów pieniężnych z działalności hotelarskiej i optymalizacja struktury finansowania dzięki refinansowaniu i strategicznym sprzedażom udziałów" - podsumował Jurkowitsch.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2011 r. spółka odnotowała 64,93 mln euro skonsolidowanych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warimpex miał zysk w III kwartale