Warmia i Mazury: 30 mln zł na mobilne laboratoria

opublikowano: 21-01-2020, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu, którzy prowadzą ekoprojekty, mogą starać się o granty z działania 5.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego („Gospodarka wodno-ściekowa”).

W puli jest ok. 30 mln zł. O wsparcie mogą ubiegać się nie tylko przedsiębiorcy, ale także przedstawiciele samorządów, ich związki i stowarzyszenia. Granty pokryją koszty budowy, rozbudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych i instalacji związanych z gospodarką osadami ściekowymi. W grę wchodzą też mobilne laboratoria i instalacje kontrolno-pomiarowe. Ponadto beneficjenci będą mogli przeznaczyć dotacje na zakup aparatury i urządzeń służących do gromadzenia, odprowadzania, uzdatniania i przesyłu wody, a także do wdrażania nowych technologii związanych z jej oszczędzaniem. Przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie do 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Kościuszki 89/91). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na sierpień.

WAŻNA DATA

24.02 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 5.2 RPO WiM. Nabór zakończy się 23 marca.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.warmia.mazury.pl

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy