Warmińsko-mazurskie granty dla wsi

YZ, PAP
opublikowano: 12-11-2017, 22:00

Samorząd wojewódzki przyznał dotacje w pilotażowym konkursie „Małe granty sołeckie marszałka woj. warmińsko-mazurskiego” na niewielkie inwestycje sołectw służące lokalnym społecznościom. Zgłoszono 92 projekty, a dotacje do 8 tys. zł otrzymało na razie

19 przedsięwzięć. W sumie pochłoną 150 tys. zł. Chodzi o inwestycje niekomercyjne, które przyczynią się do modernizacji terenów wiejskich poprzez zwiększenie zaangażowania mieszkańców. O konkretnym przedsięwzięciu decydowali mieszkańcy na zebraniach wiejskich.

Na przykład w Klonowie w gminie Ostróda dzięki 5 tys. zł dotacji ma zostać urządzona siłownia na powietrzu, a sołectwo Lakiele w gminie Kowale Oleckie zyska przy świetlicy wiejskiej altanę z miejscem na grilla. Dotowane inwestycje mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.

Pieniądze na niewielkie inwestycje służące poprawie życia mieszkańców wsi pochodziły dotąd głównie z funduszu sołeckiego, który może być wyodrębniony w budżecie gminy. Ale w ostatnich latach takie fundusze miało w całym kraju tylko 68 proc. gmin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: YZ, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu