Warren Buffett przestanie być powiernikiem fundacji Gatesów

opublikowano: 23-06-2021, 15:01

Inwestor giełdowy poinformował w środę, że składa rezygnację z funkcji powiernika w Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Warren Buffet dodał, że zamierza przekazać pięciu organizacjom charytatywnym akcje Berkshire Hathaway o łącznej wartości 4,1 mld USD, pisze Reuters.

Warren Buffett
Warren Buffett
fot. Bloomberg

“W 2006 roku zobowiązałem się do przekazania ponad 99 proc. mojego majątku na cele dobroczynne. Po dzisiejszej darowiźnie jestem w połowie drogi” - powiedział w środę 90-letni miliarder.

Warren Buffet ogłosił również swoją rezygnację z funkcji powiernika w Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Nie wyjaśnił ze szczegółami, dlaczego podjął taką decyzję, jednak wyraził poparcie dla dyrektora generalnego fundacji Marka Suzmana i jego działań.

Założyciel Microsoftu i jego żona na początku maja poinformowali, że się rozwodzą. Zadeklarowali wówczas, że pomimo rozpadu małżeństwa dalej będą wspólnie prowadzić działalność charytatywną.

“Przez lata byłem powiernikiem – w dodatku nieaktywnym powiernikiem – tylko jednego odbiorcy moich funduszy, Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Teraz rezygnuję z tego stanowiska, tak jak robiłem to we wszystkich zarządach poza Berkshire” - stwierdził Warren Buffett.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane