Warto znać Office i angielski

opublikowano: 10-01-2019, 22:00

W wyszukiwarce kandydatów serwisu Goldenline w 2018 r. pracodawcy najczęściej otwierali zakładkę „IT — rozwój oprogramowania” (12 proc.).

Na drugim miejscu znaleźli się sprzedawcy (11 proc.), na trzecim — osoby od finansów i ekonomii (10 proc.). Zaraz za podium znaleźli się kandydaci ze specjalizacją inżynieria i obsługa klienta (po 10 proc.) oraz administracja biurowa (8 proc.). Najwięcej ofert bezpośrednio od rekruterów dostały osoby między 27. a 36. rokiem życia (50 proc.), następnie w wieku 37-45 lat (25 proc.). Znacznie mniejszy był popyt na pracowników powyżej 45. i między 18. a 26. rokiem życia (odpowiednio 9 i 8 proc.). Ci, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera, na ogół mieli umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office i prawo jazdy kategorii B. W zdobyciu zatrudnienia pomagały też kompetencje cyfrowe i znajomość języka angielskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu