Wartość miedzi wzrosła w tym tygodniu

Dorota Sierakowska, DM BOŚ
opublikowano: 13-01-2023, 11:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania miedzi mają za sobą kilka dni spektakularnych zwyżek. Mimo że pod koniec tygodnia wzrosty wyhamowują, to cena miedzi jest na drodze do zakończenia go na wyraźnym plusie. Cena miedzi w USA obecnie porusza się w okolicach 4,18 USD za funt.

Oczywiście spadek inflacji w USA i szanse na łagodniejsze podejście Fed do polityki monetarnej stanowią wsparcie również dla cen miedzi. Niemniej, cena tego surowca porusza się w górę także pod wpływem nadziei na ożywienie popytu w Chinach – nawet niekoniecznie od razu, ale wręcz na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Dodatkowo, cenę miedzi wspierają obawy o podaż. Wczoraj wandale zaatakowali należącą do koncernu Glencore kopalnię miedzi Antapaccay w Peru – i ogólnie, w kraju tym trwa kryzys polityczny, który może przekładać się na działalność wielu kopalń.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane