Ważne 2 tygodnie Softbanku

Dariusz Karolak
opublikowano: 08-07-2002, 00:00

Wyprzedaż zakończyła się przy 21,2, zaledwie 30 gr. wyżej niż poziom „twardego” dna wyznaczanego przez 76 proc. zniesienie poprzedzającej spadek fali wzrostowej. Od 2 miesięcy kurs poruszał się między 21,2 a 26,2 i stworzył platformę pod wzrostową formację podwójnego dna. Warto zwrócić uwagę na wzmocnienie SFT przy szybko pogarszającej się kondycji dotychczasowych liderów, Complandu i Prokomu. Być może dla jakiejś instytucji SFT jest tematem zastępczym na czas korekt niedawnych lokomotyw. Opór, którego pokonanie może zadecydować o włączeniu się do gry przez spekulantów wyznacza tygodniowa średnia VAMA10, 24,3, praktycznie zbieżny z położeniem 3-miesięcznej linii bessy. Jego pokonanie zwiększyłoby szanse na dotarcie do szczytu z 17 V, 26,6, gdzie w okolicach połowy VIII przy obecnym tempie wymiany znajdzie się półroczna linia bessy.

Oczywiście większy obrót przyśpieszy ten moment. Od dziś do 19 VII trwać będzie okno czasowe, wyznaczane w oparciu o założenie, że poprzedzająca fala wzrostowa i trwająca właśnie jej korekta zrównają się czasem trwania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Ważne 2 tygodnie Softbanku