Ważne dane

DI
opublikowano: 08-09-2011, 00:00

0,4 pkt proc.

O tyle, jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera o polskim rynku nieruchomości, spadły od lipca ceny mieszkań w 13 największych miastach. Zdaniem autorów raportu, za spadek cen odpowiadają trudności z uzyskaniem kredytów hipotecznych oraz fakt, że "ze względu na niepewność i ryzyko część potencjalnych kupców rezygnuje z inwestycji".

W tle pojawiają się oczywiście zawirowania związane z kursem franka. Według raportu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poświęconego rynkowi kredytów hipotecznych, na koniec 2010 r. w szwajcarskiej walucie denominowane było 88 proc. kredytów walutowych, które ogółem stanowiły ponad 63 proc. wszystkich kredytów hipotecznych. Z danych KNF wynika, że łączna wartość kredytów mieszkaniowych zaciągniętych przez gospodarstwa domowe wynosiła wówczas blisko 267 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy