WDM zapowiada zysk w IV kwartale

23-12-2009, 11:12

Wrocławski Dom Maklerski spodziewa się, że  w IV kwartale 2009 roku zanotuje pokaźny zysk netto na poziomie skonsolidowanym.


- Jeszcze w trzecim kwartale na poziomie skonsolidowanym notowaliśmy 380 tys. zł straty netto, ale była ona spowodowana głównie negatywnym wpływem wyceny akcji spółki Doradcy24 w portfelu inwestycyjnym funduszu Privilege Capital Management. W IV kwartale na wyniki pozytywnie wpłynie zaś realizacja szeregu transakcji na rynku niepublicznym, rozwój działalności zależnych funduszy typu private equity/venture capital, w tym we współpracy z grupą Totmes oraz realizacja transakcji wprowadzenia na rynek NewConnect kolejnych spółek – mówi Wojciech Gudaszewski, prezes zarządu WDM S.A.


Tylko w grudniu na rynku NewConnect zadebiutowali dwaj klienci WDM – sieć klinik stomatologicznych Dent-a-Medical  oraz Grupa Prawno-Finansowa Causa.


- Mamy już przygotowanych kilku kolejnych debiutantów na przyszły rok. Będziemy też realizować projekty na rynku regulowanym. Pierwszym będzie emisja akcji z prawem poboru dla Chemoservis-Dwory. Oprócz tego na rynku pojawią się nasze własne fundusze private equity, w tym Black Pearl Capital, który już zebrał od inwestorów ok. 3 mln zł z nowej emisji – mówi Wojciech Gudaszewski,

Według wrocławskiego brokera na rynku kapitałowym widoczne jest ożywienie i coraz więcej spółek ustawia się w kolejce po kapitał do inwestorów.


- W tym momencie najistotniejsze jest aby po okresie dekoniunktury na rynku proponować inwestorom wyłącznie inwestycje w spółki dobrej jakości, generujące zyski. Na takich projektach teraz się skupimy – dodajeWojciech Gudaszewski.

WDM opieracjąc się jedynie na aktualnie podpisanych umowach bądź prowadzonych rozmowach, szacuje, że w 2010 roku w każdym kwartale będzie w stanie realizować 3-4 projekty typu private placement. W ciągu roku spodziewa się również przynajmniej dwóch - trzech ofert publicznych na rynku regulowanym.


- To oznacza, że po trudnym okresie pomiędzy połową 2008 i połową 2009 roku, znów wchodzimy na ścieżkę szybkiego wzrostu - komentuje prezes WDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / WDM zapowiada zysk w IV kwartale