Węgrzy chcą Echo Investment

opublikowano: 16-10-2019, 22:00

Giełdowy deweloper poinformował o zawarciu przez Echo Partners przedwstępnej umowy sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce Lisala, do której należy blisko 56 proc. akcji giełdowego Echo Investment.

Kupującym jest węgierski Wing, który jest jedną z największych firm nieruchomościowych na Węgrzech. Echo Investment należy do inwestorskiego trio PIMCO, Oaktree i Griffin Real Estate, które w marcu tego roku ogłosiło przegląd opcji strategicznych wobec posiadanego przez siebie pakietu akcji Echa. Noah Steinberg, prezes firmy Wing, poinformował, że zamierza kontynuować rozwój spółki zgodnie ze „Strategią rentownego wzrostu”, ogłoszoną przez Echo w 2016 r.

Filozofia spółki oparta jest na pięciu filarach: skoncentrowaniu się na działalności deweloperskiej, realizacji wszystkich projektów jedynie na terenie Polski, uplasowaniu się na pozycji lidera w sektorze mieszkaniowym, biurowym i handlowym, tworzeniu projektów wielofunkcyjnych oraz współpracy ze sprawdzonymi partnerami biznesowymi. Wing działa na rynku węgierskim od dwóch dekad, gdzie ma portfel budynków o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw. Wartość planowanej transakcji nie została ujawniona.

Wiadomo jednak, że warunkiem zamknięcia procesu sprzedaży jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

1,91 mld zł - tyle wyn osi wartość rynkowa Echa.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu