Węgrzy oskarżają Roubiniego

opublikowano: 14-01-2013, 13:40

Forint osłabia się wobec euro przez spekulantów, których do sprzedaży węgierskiej waluty namówił Nouriel Roubini, twierdzi węgierskie Ministerstwo Gospodarki.

- Nouriel Roubini, jeden z najbardziej wpływowych na świecie analityków finansowych, rekomendował zajmowanie krótkich pozycji na forincie w swoim raporcie inwestycyjnym. Wydaje się, że spekulanci przyjęli radę Pana Roubiniego i rozpoczęli atak na forinta – głosi oświadczenie węgierskiego resortu gospodarki.

Wyświetl galerię [1/2]

Nouriel Roubini; fot. Bloomberg

The Wall Street Journal zwraca uwagę, że firma analityczna amerykańskiego ekonomisty, Roubini Global Economics, 3 stycznia rekomendowała sprzedawanie forinta. Ale także czeskiej korony, indyjskiej rupii i południowoafrykańskiego randa. Ich notowania spadły, niektórych mocniej niż węgierskiej waluty.

Forint osłabił się wyraźnie w ubiegłym tygodniu. Jak tłumaczyli to sobie uczestnicy rynku? Wypowiedzą ministra gospodarki Węgier. Gyorgy Matolcsy dał do zrozumienia, że słabszy forint byłby dobry dla Węgier. Jego wypowiedź miała tym większe znaczenie, że Matolcsy rozważany jest jako jeden z najpoważniejszych kandydatów na stanowisko szefa banku centralnego. The Wall Street Journal donosi, że Ministerstwo Gospodarki odrzuca twierdzenie iż to wypowiedź Matolcsy'ego osłabiła forinta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Wall Street Journal

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Węgrzy oskarżają Roubiniego