Wejdź do gry o dotację na udział w misji

opublikowano: 04-02-2013, 00:00

Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą wziąć dofinansowanie na jeden z czterech zagranicznych wyjazdów.

To gratka dla firm, których nie byłoby stać na promowanie się za granicą tylko za własne pieniądze. Wyjazdy na imprezy targowe pomoże im sfinansować Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej (PORPW). Warunek: trzeba wystartować w jednym z naborów organizowanych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ). Na decyzje i zgłoszeniesię pozostało już jednak tylko kilka dni.

Od Nowego Jorku…

Z oferty mogą skorzystać tylko przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność od co najmniej 18 miesięcy na terenie Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko- -mazurskie). W wyjazdach weźmie udział maksymalnie jedna osoba z każdej zakwalifikowanej firmy. Uczestnicy będą mieli zapewnione przeloty, noclegi i materiały informacyjne. Organizatorzy zadbają także o organizację spotkań, stoiska i powierzchnięwystawienniczą. Przedsiębiorcy we własnym zakresie pokrywają koszty ubezpieczenia, wyżywienia i dojazdu do i z Warszawy. Dwudziestu przedsiębiorców działających w sektorze technologicznym (technologie dla przemysłu) wyjedzie na misję gospodarczą do Hanoweru. Od 8 do 12 kwietnia będą się tam odbywały Międzynarodowe Targi Hannover Messe 2013. Zgłoszenia można przesyłać najpóźniej do południa 7 lutego. Kolejna okazja dla firm z Polski Wschodniej to wyjazd do Nowego Jorku na targi Summer Fancy Food (30 czerwca — 2 lipca). Wydarzenie skierowane do branży sektora spożywczego odbywa się od 1955 i jest największą tego typu imprezą w Stanach Zjednoczonych. Wystawiają się tu producenci kawy, przekąsek, serów, przypraw, a także żywności regionalnej, ekologicznej i organicznej. W misji również weźmie udział dwudziestu przedsiębiorców. Wnioski można składać do 8 lutego.

…po Tajpej

Ten sam termin przyjmowania zgłoszeń obowiązuje w przypadku misji do Korei Południowej. Wyjazd połączony z udziałem w targach gastronomicznych i hotelarskich Seoul Food & Hotel jest planowany na 11-18 maja. Wystawcy zaprezentują w Korei produkty świeże i pakowane, alkohole oraz napoje bezalkoholowe. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło ponad 40 tys. osób z 44 krajów. Swoją szansę mają też przedsiębiorcy z sektora IT. Od 2 do 9 czerwca będzie trwała misja gospodarcza do Tajpej połączona z udziałem w wydarzeniu Computex 2013. To największe targi komputerowe w Azji i drugie co do wielkości na świecie — po niemieckiej imprezie CeBIT w Hanowerze. W tym roku odbędzie się już 31. edycja targów. Do stolicy Tajwanu poleci dziesięciu przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Zgłoszenia do PAIIZ można przesyłać najpóźniej do 11 lutego.

WIĘCEJ INFORMACJI

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych ul. Bagatela 12 00-585 Warszawa tel.: +48 22 334-98-75 http://whyeasternpoland.eu/ aktualnosci/aktualnosci-493/ ogloszenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu