Wektory

Mira Wszelaka, Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 03-01-2003, 00:00

Adam Szejnfeld

Szef sejmowej Komisji Gospodarki i poseł PO dołączył do grona śmiałków, wyruszających do walki z wielogłowym, podatkowym smokiem ukrytym w pieczarze resortu finansów. Każda bowiem reforma promowana przez rząd, choćby była najbardziej śmiała, nie pomoże przedsiębiorczości, jeżeli podatki zostaną na tym samym poziomie. Co więc robić? Adam Szejnfeld nie ma wątpliwości — uprościć system i ciąć. To metoda nie tylko na pobudzenie gospodarki, ale także na walkę z bezrobociem i korupcją.

Śmiałków do pokonania smoka przybywa, warto jednak, by wszyscy pozostali ujawnili się i sprzymierzyli, może łatwiej byłoby uciąć łeb gadowi.

Jerzy Szmajdziński

Nowy rok dla szefa MON zaczyna się nerwowo. Austriacki Steyr Daimler Puch, producent transportera opancerzonego Pandura, długo uważanego za faworyta w rozstrzygniętym przetargu na dostawy dla polskiej armii, zapowiada złożenie przeciwko MON pozwu do sądu. Jego zdaniem resort naruszył warunki przetargu, w którym ostatecznie wybrano fiński pojazd AMV Patria. Mimo iż zdaniem specjalistów, koncern nie ma szans na wygranie procesu, to postępowanie sądowe może opóźnić realizację dostaw sprzętu wybranego w drodze przetargu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mira Wszelaka, Katarzyna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy