Wektory

Beata Tomaszkiewicz, Marcin Goralewski
opublikowano: 23-01-2003, 00:00

Andrzej Podsiadło

Mimo starań nowego zarządu, którym kieruje Andrzej Podsiadło, PKO BP podobnie jak wielu konkurentów nie wypracował planowanego zysku netto. Zarobił 1,06 mld zł zamiast 1,2 mld zł. Mimo to jego wynik będzie prawdopodobnie najwyższy w sektorze. W dodatku spółka wypracowała go bez pomocy z zewnątrz. Taką pomoc jeszcze w 2001 r. PKO BP w ramach prowadzonego programu naprawczego otrzymywał m.in. od NBP i BFG. W dodatku bank zakończył ten program o rok wcześniej niż zakładano i pierwszy raz także od wielu lat w 2002 r. nie odnotował utraty udziału w rynku.

Jan Topolewski

Kierowana przez nie- go spółka Służewiec- -Tory Wyścigów Konnych (STWK) podpisała umowę z amerykańsko-niemiecką spółką Autotote na rozbudowę sieci sprzedaży zakładów konnych. Dotyczy ona budowy na terenie całego kraju punktów, w których nie tylko będzie można obstawić wyniki gonitw, ale także na żywo obejrzeć ich przebieg. Inwestor ma sprzęt, a STWK miejsce. Wszystko po to, aby wyścigami konnymi zainteresować jak największą liczbę osób. Tylko wówczas wzrośnie pula nagród i poprawi się kondycja spółki. Bez takich działań spółka, która byłaby żyłą złota na Zachodzie, w Polsce zbankrutuje, a jeden z najładniejszych torów konnych w Europie zamieni się w kolejne osiedle mieszkaniowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz, Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy