Wektory

Jarosław Królak, Wiktor Krzyżanowski
29-01-2003, 00:00

Stanisław Stachowicz

Wyrok Sądu Najwyższego przesądzający, że gminom nie przysługuje podatek od nieruchomości od podziemnych wyrobisk użytkowanych przez kopalnie, jest prezentem dla kopalni Bogdanka. Firma kierowana przez Stanisława Stachowicza przez lata płaciła podatki gminie Puchaczów za podziemne wyrobiska. Teraz powołując się na orzeczenie trybunału żąda od gminy zwrotu niesłusznie pobranych pieniędzy.

Zasilenie kasy kopalni 20 mln zł z pewnością podniosłoby jej wartość prywatyzowanej kopalni.

Leszek Miller

Premier zapowiadał w exposé, że celem jego rządu będzie przezwyciężenie kryzysu i wprowadzenie gospodarki na ścieżkę wzrostu. Najpierw trzeba jednak uratować państwo przed bankructwem — deklarował premier. Państwo nie zbankrutowało, a gospodarka powoli rośnie. Niewielka w tym jednak zasługa rządzącej koalicji, która koncentruje się na szukaniu pieniędzy w kieszeniach firm i obywateli, odkładając reformę finansów publicznych na wciąż bliżej nieokreśloną przyszłość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak, Wiktor Krzyżanowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu