Wektory

Beata Tomaszkiewicz, Adam Brzozowski
07-03-2003, 00:00

Bogusław Kott

Wbrew powracającej plotce o rychłym odejściu z funkcji prezesa Millennium Banku, Bogusław Kott obronił stanowisko. Wczoraj rada spółki po raz kolejny wybrała go na nową, trzyletnią kadencję. Kilka dni temu Bogusław Kott został także wiceprezesem zarządu BCP, czyli inwestora strategicznego polskiej spółki. Jego zdaniem, to dowód zaufania właściciela do strategii wprowadzonej w Millennium Banku. Spółka w najbliższym czasie zdecydowanie zwiększy udziały w rynku bankowym, a szczególnie w obsłudze zamożnych klientów indywidualnych oraz małych firm.

Jerzy Lewandowski

Sytuacja, w jakiej znalazł się zarządzany przez niego giełdowy Elektromontaż Export, jest nie do pozazdroszczenia. Spółka, która zalega instytucjom finansowym i kooperantom ponad 90 mln zł, złożyła wniosek o układ, który jest warunkiem rozpoczęcia realizacji programu naprawczego. Tymczasem zniecierpliwiona oczekiwaniem na wypłatę zaległych wynagrodzeń załoga wrocławskiego oddziału spółki zapowiedziała na poniedziałek strajk ostrzegawczy. Możliwe, że do protestu przyłączą się pracownicy zakładu w Lublinie. Zniecierpliwione związki zawodowe domagają się także zmiany sposobu zarządzania firmą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz, Adam Brzozowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu