Wektory

Katarzyna Kozińska, Maria Trepińska
opublikowano: 02-04-2003, 00:00

Wiesław Ciesielski

Wiesław Ciesielski, wiceminister finansów, potwierdził, że resort rozważa dalszą obniżkę akcyzy na alkohole. „O tej sprawie nadal myślimy. Naturą Ministerstwa Finansów jest myślenie” — zapewnił wiceminister. Nic nas, poddanych fiskusa, tak nie cieszy, jak takie zapewnienie. Można iść o zakład, że ministerstwo wyciągnęło wnioski z poprzedniej obniżki akcyzy, która w konsekwencji doprowadziła do wzrostu wpływów do budżetu. Pozostaje trzymać kciuki, aby Ministerstwo Finansów poszło tym torem rozumowania obmyślając inne zmiany podatkowe.

Józef Jędruch

Colloseum, należące do Józefa J., jeszcze nie tak dawno posiadało pakiety kontrolne w firmach, w których łączny dochód przekraczał ponad 1 mld zł, a zatrudnienie ponad 1000 osób. Po tym wszystkim pozostało jedynie wspomnienie. Sąd Rejonowy w Gliwicach, na wniosek PSE, ogłosił upadłość śląskiej spółki. Teraz ustawiła się długa kolejka wierzycieli, a Józef J. jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Bezskutecznie zabiega o tzw. żelazny list, który miałby umożliwić mu bezpieczny powrót do kraju i składanie zeznań. Wiele wskazuje na to, że przebywa w Izraelu lub RPA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska, Maria Trepińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy