Wektory

Kazimierz Krupa
03-10-2003, 00:00

Jacek Piechota. Najstarszy, stażem, parlamentarzysta obecnego Sejmu, o harcerskim rodowodzie, pokazuje swoją drugą twarz. Wykazując godny harcerza upór i konsekwencję, a jednocześnie skłonność do kompromisu, jawi się jako wytrawny i skuteczny negocjator w sprawach, wydawałoby się, nie do załatwienia: Daewoo-FSO, reforma górnictwa, zagrożone zakłady. Nie oznacza to samych sukcesów, ale wielowarstwowość spojrzenia budzi szacunek.

Lech Wałęsa. Niezbyt energicznie bronił się przed kuriozalną propozycją nazwania jego imieniem Portu Lotniczego Gdańsk- -Trójmiasto. W swej dalekowzroczności przewidział natomiast, że „szydercy będą mnie za to atakować”. Panie prezydencie, nie atakujemy szyderczo, tylko apelujemy: znaj proporcjum mocium panie. Wałęsa — nie Reagan, Gdańsk — nie Waszyngton (gdzie były prezydent USA ma już za życia „swoje” lotnisko).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu