Wektory

Jacek Zalewski
04-03-2004, 00:00

Jacek Kuroń. Legendarny opozycjonista z epoki PRL, były dwukrotny minister pracy, kawaler Orderu Orła Białego otrzymuje nasz górny wektor nie za samo ukończenie siedemdziesiątki, lecz za dochowanie wierności własnym poglądom. Zawsze były one lewicowe, co nie przeszkodziło Kuroniowi we współtworzeniu w Polsce gospodarki rynkowej. W czasach koniunkturalizmu i wyprzedawania idei za ułamek procenta w sondażach wyborczych, jubilat pozostaje niedoścignionym wzorem.

Maciej Manicki. Przewodniczący OPZZ nigdy nie był naszym faworytem — i gdy jako poseł zgłaszał poprawki dezorganizujące prace Sejmu, i gdy przyprowadzał populistyczną demonstrację przed gmach centralnego banku państwa. Ostatnio jednak prezentował konstruktywne stanowisko podczas prac Komisji Trójstronnej i był za to ceniony przez stronę pracodawców. Trudno uciec od refleksji, że rezygnacja Manickiego z funkcji nosi jednak pewne cechy dezercji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy