Wektory

Kazimierz Krupa
19-03-2004, 00:00

Tadeusz Soroka. Wiceminister skarbu wziął się za objaśnianie słów szefa, ministra: z jednej strony, ma rację minister, że Orlen mógłby się połączyć z Lotosem. Ale z drugiej, może też działać sam. Ale z trzeciej, jak już rozwinie się sam, i przejmie rafinerie południowe, to co szkodzi, by wszedł na giełdę. Ale z czwartej, jak już wejdzie na giełdę, to co szkodzi, by jego akcje kupił Orlen. Tewje mleczarz, Salomon, czy co? Do dyplomacji, może, z nim.

Małgorzata Ostrowska. Była wiceminister skarbu państwa wyjaśniła w Sejmie, skąd nie można wziąć 4 mld złotych, czyli kwoty, o jaką uszczupli wpływy budżetowe wstrzymanie prywatyzacji grupy G-8. Otóż, zdaniem pani poseł, nie można ich wziąć z prywatyzacji PKO BP, bo tu też „zaczynają się dyskusje o tym, ile powinniśmy zostawić sobie wpływów w tej największej instytucji finansowej”. Nie wyjaśniła natomiast, skąd wziąć i kogo ma na myśli, mówiąc „sobie”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu