Wektory

Kazimierz Krupa
opublikowano: 16-04-2004, 00:00

Maksymilian Klank. Prezes Kompanii Węglowej S.A. znalazł się w tym miejscu niejako symbolicznie. Stała się mianowicie rzecz, jakiej nie pamiętają najstarsi górnicy: śląskie górnictwo węgla kamiennego na bieżąco płaci wszystkie należne fiskusowi podatki. Co prawda dzieje się tak dzięki umorzeniu, na mocy tzw. ustawy górniczej, ponad 2,8 mld zł, ale zawsze. Przynajmniej w kwitach jest porządek i nie tworzy się fikcji.

Władysław Jamroży. Jeden z „lekarzy bez granic”, były prezes PZU Życie, Grzegorz Wieczerzak, właśnie się pakuje, by wyjść z więzienia za kaucją w wysokości 2 mln złotych i odpowiadać z wolnej stopy, podczas gdy drugi, były prezes PZU, rozpoczyna swoją epopeję przed sądem. Najzdolniejszy finansista wśród pediatrów (i pediatra wśród finansistów) jest oskarżony o spowodowanie 11 mln zł strat w spółce. Przy Wieczerzaku (173 mln strat) to on jest „mały pikuś”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu