Wektory

Kazimierz Krupa
opublikowano: 13-12-2004, 00:00

Marek Belka. Wobec braku poważnych chętnych do rozbrojenia bomby, którą jest ustawa o PIT, premier rządu, rękami ministra finansów, postanowił to zrobić, czyli zapytać Trybunał Konstytucyjny o jej zgodność z konstytucją. To najwdzięczniejszy rodzaj pytania, ponieważ zna już na nie odpowiedź. Osiągnie więc swój cel i nie będzie czekał, jak się wyraził, „na jakieś tam kluby opozycyjne czy organizacje”.

Andrzej Chronowski. Senator Bloku Senat 2001, bardziej znany jako były minister skarbu, postanowił zabawić się w dobrego wujka i przeforsował w senackiej Komisji Gospodarki i Finansów poprawkę przyznającą 100 mln złotych dotacji dla warszawskiego metra i 56 mln dla infrastruktury kolejowej. Wszystko kosztem FUS. Też jesteśmy za rozwojem metra (kolei w takiej formie już jakby mniej), ale bardziej ufamy jednak umiejętności liczenia obecnych ministrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu