Wektory

Kazimierz Krupa
opublikowano: 28-02-2005, 00:00

Zbigniew Sobotka. Gdyby stopień opisania decydował o występowaniu bądź nie jakiegoś zjawiska, to korupcji w Polsce nie byłoby już dawno. Umarłaby — jak nie na skutek innych przyczyn, to ze wstydu. Pierwszy etap wdrażania strategii antykorupcyjnej, jak powszechnie wiadomo, zakończył się dużym sukcesem, którym było skazanie na 3 i pół roku więzienia odpowiedzialnego za jej wdrażanie ministra Zbigniewa Sobotki. Minister tak się tym przejął, że musiał długo odpoczywać w Egipcie.

Ryszard Kalisz. Dokument „Program zwalczania korupcji — strategia antykorupcyjna — drugi etap wdrażania, 2005-09”, opracowany pod światłym kierownictwem ministra Ryszarda Kalisza, zatwierdzony przez Radę Ministrów w styczniu 2005 roku, został nawet przetłumaczony na język angielski. A co — niech się uczą. My natomiast ciągle nie możemy pozbyć się niejakiej wątpliwości: kto mianowicie pójdzie siedzieć w wyniku realizacji drugiego etapu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy