Wektory

jaz
opublikowano: 19-07-2005, 00:00

Wiktor Juszczenko. Prezydent Ukrainy polecił pilne przygotowanie dekretu o likwidacji DAI, czyli słynnej milicji drogowej, przesiąkniętej na wskroś korupcją. Zostanie ona zastąpiona nowoczesną służbą ruchu, opartą na wzorcach europejskich. Ustawione na każdym większym skrzyżowaniu na Ukrainie posterunki DAI kontynuowały tradycje GAI (to skrót rosyjski) z czasów Związku Radzieckiego i były najbardziej powszechnym, zewnętrznym symbolem ustrojowego totalitaryzmu.

Aleksandra Jakubowska. Posłanka SLD, była wiceminister kultury i szefowa gabinetu politycznego Leszka Millera, ma już postawione przez prokuraturę konkretne zarzuty mataczenia, czyli nielegalnego „poprawienia” rządowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji już po jego przyjęciu przez Radę Ministrów. Najbardziej może zdumiewać, że tak wytrawna graczka polityczna tak się dała wypuścić sekretarzowi KRRiT Włodzimierzowi Czarzastemu, który formalnie zachował w tej sprawie czyste ręce!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wektory