Wektory

jaz
opublikowano: 28-03-2006, 00:00

Stefan Bekir Assanowicz. Prezes spółki Budimex-Dromex — której strategicznym partnerem jest hiszpański Ferrovial — wybrany został na prezesa Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. Jest ona jedną z najmłodszych (obchodziła właśnie pięciolecie), ale najaktywniejszych u nas izb dwustronnych. Wybór szefa firmy zajmującej się m.in. budową autostrad ma wymiar symboliczny — właśnie w tej dziedzinie Hiszpania w okresie swojego 20-letniego członkostwa w UE wyprzedziła Polskę o całą epokę.

Stefan Meller. Minister spraw zagranicznych był tak zaaferowany wyjazdem do Chin i Japonii, że nie miał głowy do bardziej zdecydowanej reakcji na prowokacje strony białoruskiej. Opieszałość MSZ nie zapobiegła nawet skazaniu na 15 dni aresztu Mariusza Maszkiewicza, byłego polskiego ambasadora na Białorusi — fakt, dzisiaj osoby prywatnej. Według znawców stosunków dwustronnych, konieczne jest mocne „potrząśnięcie” ambasadorem Białorusi w naszym kraju, Pawłem Łatuszką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu