Wektory

jaz
opublikowano: 30-03-2006, 00:00

Krzysztof Kapis. Dotychczasowy prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wygrał konkurs i został prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT.

Firmę zna od ponad 30 lat, był już w niej m.in. dyrektorem

handlowym oraz dyrektorem pionu marketingu i produktu, a wcześniej szefem przedstawicielstw na Cyprze, w Szwecji i w Niemczech. Wczorajsza decyzja rady nadzorczej LOT jest odstępstwem od politycznego trendu powierzania odpowiedzialnych stanowisk menedżerskich ludziom „znikąd”.

Andrzej Urbański. Szef Kancelarii Prezydenta RP, pełniący także obowiązki szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, zajął się zwalczaniem „quasi-terroru” kardynała Dziwisza i osłabił czujność we własnej firmie, dopuszczając do podpisania przez Lecha Kaczyńskiego postanowienia o nadaniu Krzyża Zesłańców Sybiru m.in. Wojciechowi Jaruzelskiemu. Pokrętne i sprzeczne tłumaczenia w tej sprawie są żenujące, albowiem trudno zanegować, iż to akurat odznaczenie generałowi się ustawowo należy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu