Wektory

jaz
opublikowano: 12-04-2006, 00:00

Krzysztof Celiński. Prezes Polskich Linii Kolejowych znalazł pieniądze na modernizację szlaku w Krakowie, dzięki czemu szynobusy będą docierać z dworca Kraków Główny na lotnisko w Balicach — na razie pół kilometra od terminalu (dalej autobus), a w przyszłym roku już do celu. Wektor przyznajemy prezesowi PLK dla zachęty, aby tak samo poczynał sobie w Warszawie. Na razie zanosi się na to, że przystanek kolejowy w terminalu Okęcie II będzie stał pusty z powodu... niedoprowadzenia torów.

Radosław Sikorski. Ministra obrony uważaliśmy za rozsądnego, gdy nagle coś mu się stało... To on podszepnął prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu pomysł zdeprecjonowania Orderu Wojennego Virtuti Militari i utworzenia pamiątkowego odznaczenia za Irak — pod taką samą nazwą! A przecież wystarczyłoby znieść ustawowe „zamrożenie” nadawania Virtuti i wyróżniać nim za bohaterskie czyny w misjach zagranicznych. No tak, ale wymagałoby to przyznania, iż polscy żołnierze uczestniczą w wojnach...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane