Wektory

jaz
21-04-2006, 00:00

Elżbieta II Windsor. Brytyjska królowa dzisiaj obchodzi 80. rocznicę urodzin. Tron objęła w wieku 26 lat i mimo że podczas jej panowania imperium się rozpadło i Anglia przestała być globalnym mocarstwem — monarchini pozostaje opoką. Historia zapisze postać królowej Elżbiety II jednoznacznie pozytywnie, co będzie kontrastowało z „dorobkiem” jej kalendarzowych „sąsiadów”, których urodziny także bywały świętami — 20 kwietnia Adolfa Hitlera, 22 kwietnia zaś Włodzimierza Lenina...

Hugo Chavez. Prezydent Wenezueli, który jest politykiem... hm, niekonwencjonalnym, zapowiedział wzrost ceny ropy do 100 USD za baryłkę — jeśli prezydent Bush zdecydowałby się na akcję militarną w Iranie. W ustach przywódcy kraju, będącego jednym z największych eksporterów ropy, takie słowa brzmią jak samosprawdzająca się przepowiednia. W polskim dzienniku gospodarczym Chavez otrzymuje wektor oczywiście w dół — ale np. w wenezuelskim zasługiwałby na strzałę wysoko w górę..

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy