Wektory

jaz
opublikowano: 17-05-2006, 00:00

Janez Drnovsek. Prezydentowi — a wcześniej premierowi — Słowenii gratulujemy otrzymania przez jego kraj zgody KE na przystąpienie od 1 stycznia 2007 r. do Eurolandu. Szybkie zastąpienie tolara przez euro potwierdza gospodarczą pozycję Słowenii, ale wiąże się także z jej położeniem — po sąsiedzku ze strefą euro. Potraktowana odmownie Litwa czuje się skrzywdzona i uważa, że wszystko przez to, iż byłaby eurowyspą, oddzieloną od wspólnej waluty... złotym.

Ministerstwo Finansów. Czworo wysokich urzędników resortu zostało zatrzymanych przez CBŚ pod zarzutem korupcji. Ponieważ działali w okresie dziesięciu lat, trudno nasz wektor spersonifikować i strzałę w dół przesyłamy pod adresem www.mf.gov.pl. Prokuratura zarzuca dwóm dyrektorom departamentów, naczelnikowi wydziału doradztwa podatkowego i kierownikowi referatu kontroli skarbowej, że zajmowali się wydawaniem „wiążących interpretacji podatkowych” — dla wtajemniczonych i za dopłatą...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy