Wektory

ass
opublikowano: 23-05-2006, 00:00

Milo Djukanovic. Premier Czarnogóry może świętować. Jego kraj zrobił poważny krok w stronę wyjścia z kłopotliwego związku federacyjnego z Serbią. W niedzielnym referendum 55,6 proc. opowiedziało się za niepodległością. Mimo dość zaporowych warunków postawionych przez UE (55 proc. głosów za, przy minimum 50 proc. frekwencji) Czarnogórcy zdecydowali się na uwolnienie się od bardziej konserwatywnego politycznie i gospodarczo partnera.

Andrzej Lepper. Wicepremier zaproponował odwrót od reformy samorządowej. Kierowana przez niego Samoobrona chce zmiany samorządowej ordynacji wyborczej, tak by wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast byli wybierani przez rady gmin i miast, a nie w wyborach bezpośrednich, jak obecnie. Pomysł ma szanse powodzenia bo LPR jest za, a PiS nie wypowiada się jednoznacznie na ten temat. Przemysław Gosiewski zapowiedział, że ta propozycja będzie przez jego partię rozważana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu