Wektory

ass
opublikowano: 26-07-2006, 00:00

Janusz Kochanowski. Rzecznik praw obywatelskich zaapelował do rządu o większe zainteresowanie prawami Polaków pracujących za granicą i zwiększenie obsady placówek konsularnych w krajach, które są celem polskiej emigracji zarobkowej. Choć stało się to dopiero po ujawnieniu przez policję obozów niewolniczej pracy dla Polaków we Włoszech, wychodzimy z założenia, że lepiej późno niż wcale i przyznajemy wektor w górę.

Hugo Chavez. Prezydent Wenezueli ogłosił utworzenie strategicznego sojuszu z Białorusią w obronie przed imperializmem, m.in. przez współpracę w sferze wojskowo-technicznej. Z przywódcą Białorusi, Aleksandrem Łukaszenką, znalazł wspólny język, bo jak twierdzą obaj „socjalizm nigdy nie umrze”. Można uznać, że trafił swój na swego, jednak gdy państwa o — nazwijmy to — specyficznym rozumieniu zasad demokracji jednoczą siły, mamy powody do lekkiego niepokoju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy