Wektory

ass
opublikowano: 03-08-2006, 00:00

Aleksander Szczygło. Do niedawna wiceminister obrony, od wczoraj szef Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Trudno ocenić, czy przejście z rządu do kancelarii głowy państwa jest awansem, jednak dalsza kariera tego polityka zapowiada się spokojniej. Nie musi się już troszczyć o likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych, co było dość wybuchowym zadaniem. Ponadto posada szefa prezydenckiej kancelarii daje jednak większy prestiż niż fotel wiceministra obrony.

Igor Chalupec. Prezes PKN Orlen może mieć kłopot z dostawami ropy do rafinerii w Możejkach, którą płocki koncern właśnie przejmuje. Wstrzymanie dostaw sugerował już wcześniej Łukoil, a teraz nagle doszło do awarii rurociągu Przyjaźń. Strona rosyjska zapewnia, że nie zamierza eksportować mniej ropy, nie wyklucza jednak, że surowiec ten będzie trafiał nie na Litwę, ale do czarnomorskich portów Ukrainy. Możejki mogą sprowadzać ropę statkami, pozostaje jednak sprawa ceny takiego transportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu