Wektory

jaz
opublikowano: 24-08-2006, 00:00

Aleksander Kwaśniewski. Przebywający w USA były prezydent RP potwierdził, że wraz z kilkoma innymi emerytowanymi politykami spróbuje zainicjować okrągły stół na Kubie, z udziałem ekipy rządzącej i opozycji. Misja ta jest wyjątkowo trudna i delikatna, ale być może okaże się dla Kubańczyków rozwiązaniem patowej sytuacji wywołanej schodzeniem Fidela Castro ze sceny politycznej. Byłby to trzeci już okrągły stół Kwaśniewskiego — po polskim w roku 1989 oraz ukraińskim w 2004.

Krzysztof Jurgiel. Były minister rolnictwa zaktywizował się jako poseł — został wiceprzewodniczącym odbitej przez koalicję Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. To na jego wniosek odwołano wyznaczone na 11 września tzw. wysłuchanie publiczne ordynacji wyborczej. Jurgiel uzasadnił wniosek względami... techniczno-lokalowymi, co okazało się uzasadnieniem kuriozalnym, albowiem dotychczas wpłynęło zaledwie 11 zgłoszeń obywateli zainteresowanych uczestnictwem w wysłuchaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu