Wektory

jaz
opublikowano: 28-08-2006, 00:00

Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski był ojcem duchowym przyjętego przez episkopat memoriału w sprawie współpracy części duchownych z bezpieką w latach 1944-89. W jego archidiecezji problem rozliczeń z przeszłością występuje szczególnie jaskrawie. Według kardynała Dziwisza, najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby ci „którzy zawinili sami poddali się i zaproponowali wyjście czy rezygnację z zajmowanych urzędów czy odejście z życia publicznego”.

Antoni Macierewicz. Pomysł kardynała Dziwisza powinien wdrożyć wobec siebie wiceminister obrony, który ośmieszył Polskę na świecie uznaniem ministrów spraw zagranicznych za sowiecką agenturę. Zabrakło mu odwagi do telewizyjnego odwołania telewizyjnych pomówień, jedynie pośrednio przekazał przeprosiny za „użycie niewłaściwego skrótu myślowego”. Macierewicz zapewne sam zostanie skrócony, ale po zlikwidowaniu do 30 września WSI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu