Wektory

ASS
opublikowano: 10-10-2006, 00:00

Edmund S. Phelps. Ekonomista z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku otrzymał tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. W swoich badaniach wykazał on, że bezrobocie zależy od czynników strukturalnych m.in. wysokości zasiłków, siły związków zawodowych, klina podatkowego, a nie tylko od polityki pieniężnej lub budżetowej. Oczywisty wektor w górę z nieśmiałym marzeniem, by z jego pracami zapoznali się niektórzy polscy politycy, którzy chcą dopisać NBP parę nowych zadań.

Kim Dzong Il. Północnokoreański dyktator rzucił wyzwanie reszcie świata. Wbrew protestom większości krajów KRL-D zdecydowała się na przeprowadzenie pierwszej podziemnej próby atomowej. Próba zjednoczyła w proteście kraje Unii Europejskiej, USA, Rosję i Chiny, o Korei Południowej i Japonii nawet nie wspominając. Broń ostateczna w rękach mało przewidywalnego — delikatnie mówiąc — przywódcy zasługuje na duży wektor w dół.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wektory