Wektory

ass
opublikowano: 08-11-2006, 00:00

Anna Kalata. Minister pracy rzadko daje nam powody do pochwał, tym razem zaskoczyła nas wyjątkowo liberalnym podejściem. Podczas wczorajszych negocjacji w sprawie unijnej dyrektywy o czasie pracy opowiadała się w imieniu polskiego rządu za utrzymaniem możliwości wydłużenia tygodniowego czasu pracy w niektórych sektorach do 65 godz. Tak elastyczne, a nie socjalne podejście to niespodzianka zasługująca na wektor w górę.

Władimir Putin. Prezydent Rosji znowu ma dla nas złe wiadomości. Po rozmowach z przebywającym w Rosji prezydentem Słowacji Ivanem Gaszparowiczem stwierdził, że to właśnie Słowacja jest najważniejszym krajem tranzytowym w transporcie rosyjskiego gazu do Europy. Taka deklaracja to dla Polski powód do troski (kolejny po gazociągu pod dnem Bałtyku), bo oznacza, że powrót do dyskusji np. o drugiej nitce gazociągu jamalskiego staje się niemal niemożliwy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy