Wektory

ass
opublikowano: 10-11-2006, 00:00

Zyta Gilowska. Minister finansów obiecała zniesienie akcyzy na kosmetyki. Trudno to wprawdzie uznać za element reformy podatkowej, ale z zadowoleniem trzeba przyjąć powrót do normalności. W Polsce obowiązywała zasada sformułowana jeszcze za czasów kartek na mydło przez satyryka Krzysztofa Jaroszyńskiego „Rząd się nie myli, to i my się nie będziemy myli”. Za nadzieje na tańszy kosmetyk przyznajemy wektor w górę. Mała rzecz, a cieszy.

Igor Chalupec. Prezes PKN Orlen znowu ma powody do niepokoju. Nie pomogły żelazne nerwy i determinacja w dążeniu do przejęcia rafinerii w Możejkach. Temat jego dymisji znów odżywa wraz z rezygnacją Macieja Mataczyńskiego z udziału w radzie nadzorczej Orlenu. W wydanym oświadczeniu Mataczyński twierdzi, że był ostatnim członkiem rady, który sprzeciwiał się naciskom resortu skarbu na zmiany w zarządzie spółki. Taka presja nie pomoże w zakończeniu litewskiej transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu