Wektory

ass
opublikowano: 12-01-2007, 00:00

Małgorzata Niezabitowska. Była rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego została wczoraj oczyszczona przez Sąd Lustracyjny z zarzutu współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL. Nie jest to wprawdzie bezapelacyjne zwycięstwo, bo sąd podkreślał, że wątpliwości (a było ich trochę) tłumaczy na korzyść lustrowanego. Niezabitowska przyjęła ten wyrok z ulgą, i to zapewne podwójną, bo po zmianie ustawy lustracyjnej oczyszczenie się z zarzutów będzie trudniejsze.

Bronisław Wildstein. Prezes telewizji publicznej znowu nie może czuć się pewnie w swoim fotelu. Po zaciętych politycznych targach dotyczących poparcia LPR i Samoobrony dla kandydatury Sławomira Skrzypka na prezesa NBP koalicyjni partnerzy PiS zyskali przewagę w radzie nadzorczej TVP. Może to (choć nie musi) oznaczać, że misja Wildsteina w telewizji publicznej dobiega końca. Na pewno jednak nie ułatwi Wildsteinowi reformowania firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane