Wektory

Jaz
21-08-2008, 00:00

W GÓRĘ Witold Waszczykowski

Wiceminister spraw zagranicznych w rządach Kazimierza Marcinkiewicza, Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska był głównym polskim negocjatorem umowy o tarczy antyrakietowej. Po wielu miesiącach żmudnych prac odwołany został trzy dni przed parafowaniem porozumienia. Doktor Waszczykowski niepotrzebnie wplątał się w rozgrywkę prezydencko-premierowską, ale dorobku negocjatora nikt mu nie zabierze.

W DÓŁ Kamila Skolimowska

Nie wyeliminowani wczoraj po walce w ćwierćfinałach siatkarze czy piłkarze ręczni, lecz mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem stała się na igrzyskach w Pekinie wręcz symbolem polskich niepowodzeń. W finałowym konkursie spaliła kolejno trzy rzuty i na tym jej udział się skończył. Cztery lata długich przygotowań i ciężkiej pracy na treningach — i taka beznadzieja w decydującym momencie.

W DÓŁ Anna Fotyga

Szef Kancelarii Prezydenta RP wczoraj dumnie siedziała za Lechem Kaczyńskim podczas podpisywania umowy o tarczy, jednak wieczorem ogłoszono jej niespodziewaną rezygnację. Fotyga odchodzi w polityczny niebyt, ale w czerwcu 2009 r. zapewne wystartuje z listy PiS po mandat w Parlamencie Europejskim – który w 2004 r. zdobyła, jednak na zew braci Kaczyńskich w 2005 r. stawiła się do ich dyspozycji w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jaz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu