Wektory

Katarzyna Kozińska, Urszula Chojnacka
18-09-2001, 00:00

Marek Moczulski

Prezes spółki Agros Fortuna z grupy Agros Holding, zapewnia, że zaczyna zbierać żniwo restrukturyzacji spółki. Z ośmiu zakładów produkcyjnych, w firmie pozostały tylko dwa. Produkcję soków i przetworów owocowych oraz warzywno-mięsnych ograniczono do najbardziej rentownych i dobrze rozwijających się marek. Koszty w spółce spadły średnio o 20 proc. Zdaniem szefa, AF już od stycznia notuje wyraźne wzrosty sprzedaży.

Zgodnie z wymogami KPWiG wyniki firmy będą znane dopiero po zamknięciu tegorocznego bilansu. Wtedy w pełni będzie można ocenić metody zarządzania szefa AF.

Jarosław Chudecki

Notowania kierowanego przez niego Banku Ochrony Środowiska przez niego instytucji wśród obserwatorów rynku systematycznie spadają. Mimo pozyskania inwestora w postaci szwedzkiego SEB, BOŚ nie rozwija się. Wciąż nie widać spójnej strategii, która zapewniłaby bankowi stabilną pozycję na rynku. Oprócz przejrzystej strategii brak też porozumienia wśród akcjonariuszy w kwestii przyszłości banku. Wygląda na to, że zarząd instytucji sam nie za bardzo wie, w którą stronę skierować BOŚ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska, Urszula Chojnacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu