Wektory

Agnieszka Janas, Przemysław Barankiewicz
20-11-2001, 00:00

Jacquot Boelen

Prezes Ahold Polska przekonał centralę koncernu, aby zatwierdziła plan zainwestowania 500 mln zł w ciągu 2 lat w rozwój sieci hipermarketów Hypernova i supermarketów Albert. Cały plan zakłada tworzenie 25 sklepów Albert i 10-12 obiektów Hypernova w Polsce rocznie przez najbliższe 3 lata. Firma zakłada, że jeżeli na polskim rynku nie nastąpi załamanie popytu, inwestycja na bazie jednej z najlepszych koncepcji sklepów prowadzonych na dużej powierzchni, powinna przynieść oczekiwane rezultaty.

Kjell-Ove Blom

Inwestycja w Netię, którą kieruje Kjell-Ove Blom, jest nieatrakcyjna nawet w przypadku dokapitalizowania spółki — wynika z raportu banku inwestycyjnego CS First Boston. Ocena została wydana mimo przedstawienia przez zarząd pozytywnie ocenianej propozycji wykupu obligacji przez operatora.

Jednak według CSFB wykup obligacji nie rozwiąże długoterminowych problemów z finansowaniem firmy. Analitycy uważają, że oferta opiewająca na 85 proc. wyemitowanych obligacji zakończy się fiaskiem. Propozycja jest bowiem zbyt wspaniałomyślna dla obecnych akcjonariuszy Netii.

Aktualna rekomendacja dla akcji Netii brzmi: „trzymaj” z ceną docelową 5,6 zł. CSFB prognozuje jednak, że inwestorzy będą sprzedawać papiery telekomu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas, Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy