Wektory

Beata Tomaszkiewicz, Paweł Janas
opublikowano: 10-12-2001, 00:00

Henryka Pieronkiewicz

PKO BP ma szansę w końcu przysłużyć się znacząco systemowi bankowemu i klientom. Jak twierdzą przedstawiciele banku przez nią kierowanego, nowymi podatkami nie są objęte zyski z książeczek mieszkaniowych. Ponadto w opinii specjalistów banku, po pięciu latach oszczędzania wcale niekoniecznie za zgromadzone pieniądze trzeba kupić mieszkanie. Ich zdaniem, można je przeznaczyć na dowolny cel. To właśnie bank Henryki Pieronkiewicz ma największe doświadczenie w prowadzeniu książeczek, więc może się okazać, że właśnie wskazuje innym instytucjom finansowym nowy, choć jednocześnie stary, produkt, który nabierze teraz nowego znaczenia.

Zsoltan Hernadi

Prezes węgierskiego koncernu paliwowego MOL nie może jeszcze czuć się zwycięzcą w wyścigu o zakup akcji PKN Orlen. Mimo zapowiedzi, że w negocjacjach ze stroną polską pozostało jeszcze tylko „kilka kwestii”, mogą one okazać się przeszkodą nie do pokonania. Dlaczego? Jak nieoficjalnie mówi się wśród osób związanych z prowadzonymi negocjacjami, MOL nadal zbyt intensywnie domaga się zwiększenia parytetu podziałów zysków w przyszłej wspólnej firmie. Tymczasem Węgrzy poczuli się zbyt pewnie, gdy pojawiło się kilku chętnych, którzy chcą kupić ich przynoszący straty dział gazowy. Przypominamy, że za plecami MOL ciągle stoi konkurencyjny austriacki OMV.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz, Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu