Wektory

Cezary Pytlos, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 17-12-2001, 00:00

Jakub Radulski

Prezesowi Alstom Polska, mimo stagnacji panującej na krajowym rynku kolejowym, udało się przekonać do inwestycji właścicieli kierowanej przez niego w Polsce grupy. Międzynarodowy koncern, notowany na giełdzie w Paryżu, zainwestuje więc w Konstal blisko 135 mln zł. Łącznie z wcześniejszymi nakładami inwestycje w chorzowską spółkę zamkną się kwotą blisko 200 mln zł.

Inwestycje Alstomu w Polsce nie ograniczają się jednak wyłącznie do obszaru transportowego. Łącznie z dwoma innymi gałęziami działalności — wytwarzaniem oraz przesyłem i rozdziałem energii — koncern zainwestował w Polsce blisko 1,1 mld zł.

Kiell-Ove Blom

Zła passa kierowanej przez niego Netii Holdings trwa. Następnego dnia po tym, jak zarząd firmy poinformował, że nie wypłaci w terminie odsetek od obligacji wyemitowanych przez jej spółkę zależną Netia Holdings II BV, kurs akcji Netii spadł o 10 proc. Termin wymagalności obligacji upłynął 15 grudnia. Wartość odsetek wynosi zaś 6,6 mln USD oraz 6,7 mln EUR.

Netia prowadzi rozmowy z posiadaczami obligacji, które mają doprowadzić do restrukturyzacji zobowiązań długoterminowych holdingu. Kiedy i jakim skutkiem zakończą się negocjacje — nie wiadomo, a rynek zareagował w jedyny możliwy sposób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Pytlos, Wojciech Kowalczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu