Wektory

Tomasz Siemieniec, Cezary Pytlos
opublikowano: 26-02-2002, 00:00

Marek Mroczkowski

Pod jego sterami operator sieci Plus GSM wypracował w 2001 r. świetne wyniki finansowe. Zysk netto spółki wyniósł aż 590 mln zł, czyli o 187 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody wzrosły o 20 proc. i wyniosły 4,23 mld zł. Godne podkreślenia jest to, że tak zdecydowanej poprawie rentowności operatora nie przeszkodziły bardzo intensywne inwestycje. W 2001 r. Polkomtel wydał na rozwój blisko 940 mln zł. Istotne jest również to, że dynamika wzrostu przychodów w spółce była wyższa od tempa wzrostu kosztów, a to oznacza po prostu efektywne zarządzanie.

Krzysztof Celiński

Wiele wskazuje na to, że po raz drugi w swojej karierze prezes PKP poniesie klęskę w związku z wyborem agenta emisji obligacji spółki. Jak podała wczoraj agencja ISB, przetarg na agenta emisji 1 mld zł obligacji zostanie wkrótce unieważniony, gdyż wycofało się z niego konsorcjum Banku Handlowego. W konkursie pozostała już tylko jedna oferta, co oznacza, że przetarg będzie powtórzony. Część winy za taki obrót sprawy ponosi zarząd PKP, który zaostrzając rygory uczestnictwa w konkursie doprowadził do tego, że z kręgu kilkunastu zainteresowanych pozostało zaledwie dwóch oferentów, a właściwie już tylko jeden.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec, Cezary Pytlos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu