Wełna na NewConnect

ANP
opublikowano: 23-05-2011, 00:00

Ponad 4,6 mln zł  — na tyle został skrojony plan inwestycyjny firmy Golab.

Ponad 4,6 mln zł — na tyle został skrojony plan inwestycyjny firmy Golab.

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje Golab, spółka handlująca m.in. wełną, wyrobami wełnianymi i wdrażająca innowacyjne projekty w zakresie zagospodarowania odpadów wełnianych. Do obrotu trafi ponad 3,6 mln akcji. Wejściu na giełdę nie towarzyszyła emisja. Ma do niej dojść w ciągu trzech miesięcy od debiutu. Plan inwestycyjny Golab na najbliższe lata sięga 4,6 mln zł.

W pierwszej kolejności spółka (której głównym akcjonariuszem jest Henryk Gołąb — właściciel m.in. Poltopsu, jednego z największych zakładów dziewiarskich w Europie) będzie potrzebować pieniędzy na realizację projektu zagospodarowania odpadów organicznych. Wdrożenie technologii i produkcji biodegradowalnych biopodłoży (dla sektora rolno-warzywnego) ma kosztować 2,2 mln zł.

Golab potrzebuje pieniędzy także na system informatyczny, przygotowanie nowej grupy produktów wełnianych oraz na marketing. Na koniec 2010 r. firma miała 3,7 mln zł przychodów i 0,9 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu