Weneckie pałace i La Fenice w kolorach flagi Francji

PAP, DI
opublikowano: 17-04-2019, 22:00

Po pożarze katedry Notre Dame na znak solidarności z Francją w kolorach jej flagi oświetlone zostały we wtorek wieczorem w Wenecji pałace i gmach teatru.

Na niebiesko, biało i czerwono oświetlono pałace Ca Farsetti i Ca Loredan nad Canal Grande, gdzie znajdują się urzędy miasta, a także gmach Teatro La Fenice, który został zniszczony przez płomienie w dwóch pożarach — w latach 1836 i 1996, a następnie dwukrotnie odbudowany.

Zobacz więcej

fot.Comune di Venezia

Mieszkańcy Wenecji są wstrząśnięci pożarem w Paryżu, a to, co się stało, przywołuje im wydarzenia sprzed 23 lat, gdy ogień całkowicie strawił słynny teatr operowy.

— My, wszyscy wenecjanie, chcemy, aby do Francji dotarły nasze myśli i nasze wsparcie. Wenecja jest siostrą Paryża dzisiaj i na zawsze — podkreślili Ermelinda Damiano, przewodnicząca rady miasta, i Fortunato Ortombina, szef La Fenice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI,PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy