Weź kredyt technologiczny na nowe inwestycje

MILO
opublikowano: 22-10-2009, 00:00

Małe i średnie firmy mogą sfinansować aż 75 proc. inwestycji korzystając z pomocy BGK.

Małe i średnie firmy mogą sfinansować aż 75 proc. inwestycji korzystając z pomocy BGK.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ma 200 mln zł na dołożenie w tym roku do pożyczek dla mikro, małych i średnich firm wdrażających nowe technologie. Kredytów udzielają banki komercyjne, które mają podpisane umowy z BGK. Ten ostatni wypłaca firmie tzw. premię technologiczną, która znacznie obniża koszt pożyczki. To nowość na polskim rynku.

Kwota kredytu może sięgnąć 75 proc. kosztów inwestycji, a premia technologiczna — od 40 do 70 proc. kwoty kredytu, jednak nie więcej niż 4 mln zł. Jej wielkość zależy od wysokości kredytu oraz od miejsca lokalizacji inwestycji i wielkości firmy.

Pierwsze umowy na ten kredyt podpisał z przedsiębiorcami w październiku Raiffeisen Bank Polska. Bank odpowiada za złożenie w BGK w imieniu klienta wniosku o premię technologiczną. W przypadku akceptacji do przedsiębiorcy trafia promesa premii. Następnego dnia po dacie wystawienia przez BGK promesy premii przedsiębiorca może rozpocząć realizację inwestycji. Kolejnym krokiem jest podpisanie z klientem umowy o kredyt technologiczny.

Kredyt ma być wykorzystany na zakup i wdrożenie nowej technologii stosowanej na świecie nie dłużej niż 5 lat oraz uruchomienie na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Weź kredyt technologiczny na nowe inwestycje