Weź pożyczkę z unijnym wsparciem

opublikowano: 15-08-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Strumień wsparcia w wysokości 45 mln zł popłynie do firm, które odczuwają skutki wojny w Ukrainie.

Rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy z instrumentów finansowych w celu wspierania polskiej gospodarki w związku z agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy już obowiązuje. Regulacja, autorstwa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR), przewiduje wsparcie dla małych, średnich i dużych firm. W puli jest 45 mln zł. Na dofinansowanie mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy odczuwają skutki wojny w Ukrainie. Będzie ono udzielane do końca grudnia. Wsparcie pochodzi z pieniędzy, którymi dysponują marszałkowie trzech województw: podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Są one dostępne w regionalnych programach operacyjnych wspomnianych województw, zarówno poprzedniej, jak i kończącej się perspektywy finansowej.

Z informacji resortu wynika, że wsparcie będzie udzielane przedsiębiorcom w formie pożyczek. Beneficjent dostanie finansową pomoc na maksymalnie sześć lat. Wysokość pożyczki będzie ustalana indywidualnie z wnioskującymi o nią przedsiębiorcami. Przedstawiciele biznesu, którzy są zainteresowani ubieganiem się o to wsparcie, mogą kontaktować się z urzędami marszałkowskimi wspomnianych trzech województw.

Dzięki pożyczkom – jak podkreślają przedstawiciele MFiPR – przedsiębiorcy będą mieli większy dostęp do finansowania działalności gospodarczej. Ich zdaniem wsparcie pomoże przedstawicielom biznesu w zachowaniu ciągłości funkcjonowania firm w sytuacji kryzysowej wywołanej atakiem Rosji na Ukrainę i pozytywnie wpłynie na konkurencyjność polskiej gospodarki.

Niniejsza publikacja została opracowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Wyłączną odpowiedzialność za jej treść ponosi Bonnier Business Polska i niekoniecznie odzwierciedla ona poglądy Unii Europejskiej.

31.12

Do tego dnia firmy mogą ubiegać się o pożyczki z unijnym wsparciem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane