Whisky moja żono

DH
28-07-2006, 00:00

Lipiec to czas wakacyjnych festiwali plenerowych. Skończył się festiwal rockowy w Węgorzewie, jutro kończy się Przystanek Woodstock, a zaczyna VIII Tyski Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla — Ku przestrodze. W weekend (29-30 lipca) na terenie ośrodka Paprocany w Tychach spotkają się fani bluesa, Riedla, Dżemu...

Ryszard Riedel, charyzmatyczny wokalista grupy Dżem, miałby dziś 50 lat. Gdyby żył...

Ten festiwal jest potrzebny. Poza przypomnieniem twórczości artysty niesie przesłanie: narkotyki to droga bez powrotu, wczesna samotna śmierć. Daje możliwość spędzenia dnia z muzyką Ryśka i zapalenia mu świeczki bez rozdeptywania tyskiego cmentarza. Pozwala też amatorskim grupom, grającym dotychczas w klubach, piwnicach i garażach, na publiczną prezentację. Aspekt społeczno-polityczny imprezy to promocja miasta i wsparcie przeciwdziałania patologiom społecznym. W programie: Coma, Cree, Dżem, Hey, Obstawa Prezydenta, Paradox!, Perfect, Ptaky, Riders, Rockomotive, Tymon Tymański i Tranzystors i inni.

Wystąpi też wspaniały gość — amerykański weteran muzyki bluesowej — Taj Mahal (Henry Saint Clair Fredericks). Jeden z największych bluesmanów, zaczynał karierę w latach 60. jako wykonawca muzyki folkowej. Gra na ponad dwudziestu instrumentach. Śpiewa, jakby się wychował w delcie Missisipi. Swobodnie wykorzystuje różne gatunki i rytmy. Nagrał albumy czysto bluesowe i mieszanki stylistyczne. Wysoko ceniony w muzycznym środowisku, współpracuje z największymi gwiazdami. Tworzy też muzykę filmową i komponuje dla dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Whisky moja żono